WALLYBALL

Wallyball je hra vycházející z klasického volejbalu. Wallyball je upraven pro prostory squashových kurtů. Lze hrát s odrazem o stěny, čímž se hra stává rychlejší, dynamičtější a náročnější na pohyb.


Podobně jako ve squashi, i ve wallyballu uplatníte fyzickou zdatnost, postřeh a rychlost a současně vyzkoušíte obětavost a kolektivní spolupráci. Kromě jiného se pěkně odreagujete a pobavíte s přáteli.


Wallyball je velmi atraktivní sport, který si získává oblibu v poslední době i u nás. Wallyball vznikl ve Spojených státech amerických koncem sedmdsátých let 20.století, oficiální zdroje uvádějí vznik v roce 1979.


Pravidla wallyballu jsou relativně volná, hlavní je dobrá zábava a radost ze hry. Wallyball se hraje s minimálním počtem 2 hráčů. Maximální počet hráčů není pevně stanoven - rozměry squashového hřiště však umožňují ideální herní podmínky při maximálním počtu 6 hráčů. Dle pravidel wallyballu je umožněno střídání hráčů. Zejména v případě, kdy hraje lichý počet hráčů nebo pokud je hráčů více než 6. Pokud hráč hraje přes síť, pak se míč nesmí dotknout zadní stěny. Odrazy od bočních stěn jsou povoleny. pokud se jedná o přihrávku ve wallyballu, pak jsou povoleny odrazy od všech stěn a to dokonce několikrát. Wallyball se díky jeho volným pravidlům stal dynamickým sportem s plynulou hrou, kterou si může užít každý.

... úplná pravidla hry

WALLYBALL V NAŠEM SPORTCENTRU

Wallyball se v našem sportcentru hraje na squashových kurtech značky FIBERESIN.


Wallyball je natolik specifická hra, že pro ni byl vyvinut speciální míč s nižším odrazem. S ohledem na menší rozměry hřiště a možnost odrazů od stěn se tedy může řadit mezi "línější" sporty a je tak hratelnější i pro méně zdatné hráče. Wallyball je tedy zábavou pro celou rodinu.


Wallyball  Wallyball


Pomalejší míč a relativně volná pravidla dělají z wallyballu sport vhodný pro každého bez rozdílu. Wallyball si zahrají profesionální hráči i "sváteční" hráči, ale užije si jej i celá rodina a děti. Wallyball můžeme zařadit i jako sport vhodný pro stmelení kolektivu. Wallyball můžete proto využít pro firemní teambuilding, přátelské skupiny, ale i pro rodinné a dětské turnaje.


... ceník


SportCentrum Písek - U Výstaviště, 397 01 Písek - mapa   /   mobil: +420 723 566 623   /   e-mail: info(at)sportcentrumpisek.cz   /   internet - www.sportcentrumpisek.czMAPA WEBU: SQUASH - TENIS - BOWLING - WALLYBALL - BADMINTON - STOLNÍ TENIS - STOLNÍ FOTBAL - AKTUALITY - SLUŽBY - CENÍK - KONTAKT
WebDesign grafické studio a reklamní agentura PEOPLEART