STOLNÍ TENIS

Stolní tenis patří k vůbec nejrychlejším sportům. Celosvětově patří ping-pong také k absolutně nejrozšířenějším sportům, a to jak na závodní, tak i na rekreační úrovni. Je to zároveň velice komplexní sport, kde kromě fyzických předpokladů a úderové techniky záleží též výrazně na psychice, schopnosti soustředění a taktické vyspělosti hráče.


Stolní tenis  Stolní tenis


Na vyšší závodní úrovni patří stolní tenis k fyzicky, silově a pohybově velmi náročným sportům. Naopak na nižší a rekreační úrovni lze "pinčes" provozovat i při nevelkých nárocích na fyzickou kondici. Snižující se fyzická kondice, síla a rychlost je vyvažována zápasovou zkušeností, taktickou vyzrálostí, úderovou technikou a psychickou vyrovnaností. Mezi ostatními míčovými sporty je pro stolní tenis též charakteristická celá řada úderů a technických fines, založených na rotaci (spinu) míčku. Právě toto umění "číst" a využívat rotace ("falše") míčku vyžaduje dlouholetý trénink, který nelze nahradit hrubou fyzickou kondicí. Proto lze u stolního tenisu zachovat relativně dobrou výkonnost o něco déle, než u jiných sportů.


Výskyt hráčů kolem pětatřiceti let v první stovce mezinárodního žebříčku ITTF je běžným jevem, v nižších českých ligových soutěžích lze najít běžně hráče ve věku přes padesát let. Řada hráčů se stolním tenisem vlastně nikdy neskončí - na úrovni okresního přeboru lze najít i sedmdesátileté hráče. I tato zvláštnost stolního tenisu - možnost hrát jej na nejrůznějších úrovních až do pozdního věku - z něj činí jeden z velmi atraktivních a celosvětově oblíbených sportů.

... úplná pravidla hry

STOLNÍ TENIS V NAŠEM SPORTCENTRU

Vyznavačů stolního tenisu v Písku je mnoho, avšak možností ke hře je v Písku naopak málo. Stolní tenis v Písku nyní oživuje naše Sport Centrum Písek.


Stolní tenis  Stolní tenis


Přijďte si k nám zahrát "pinčes", určitě se pobavíte a uděláte něco pro své zdraví.


Stolní tenis  Stolní tenis


Pokud nemáte kompletní vybavení na stolní tenis, nic se neděje. Můžete si u nás za malý poplatek zapůjčit pálku i míček.


Badminton  Badminton

... ceník


SportCentrum Písek - U Výstaviště, 397 01 Písek - mapa   /   mobil: +420 723 566 623   /   e-mail: info(at)sportcentrumpisek.cz   /   internet - www.sportcentrumpisek.czMAPA WEBU: SQUASH - TENIS - BOWLING - WALLYBALL - BADMINTON - STOLNÍ TENIS - STOLNÍ FOTBAL - AKTUALITY - SLUŽBY - CENÍK - KONTAKT
WebDesign grafické studio a reklamní agentura PEOPLEART